Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Wydarzenia

Ruszyło Studium Życia Rodzinnego. Jeszcze można dołączyć

poniedziałek, 14 września 2020 12:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Msza św i pierwsze spotkanie rozpoczęły Studium Życia Rodzinnego dla małżonków, rodziców, narzeczonych, katechetów, nauczycieli, czy lekarzy. - Podczas Studium odnajdziemy katolicką wiedzę dotycząca małżeństwa i rodziny oraz życia tym sakramentem na każdy dzień - wyjaśnia Kamila Rzepka - diecezjalna doradczyni życia rodzinnego. 

Do udziału w Studium zgłosiło się 17 osób z diecezji radomskiej. Studium jest adresowane do małżonków, rodziców, narzeczonych, katechetów, nauczycieli, czy lekarzy. Zajęcia potrwają 10 miesięcy. Program zajęć obejmuje teologię małżeństwa i rodziny, elementy prawa małżeńskiego, psychologię, pedagogikę i socjologię rodziny oraz naukę metod rozpoznania płodności.

Katarzyna Wilk, katechetka z parafii Skórkowicach bierze udział w Studium chce pomóc młodym małżonkom, narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa oraz dzieciom pogłębić zagadnienia z dziedziny życia rodzinnego: 

 

Joanna Rychel chce pogłębić swoją wiedzę związaną z małżeństwem i rodziną: 

 

Inicjatywa zrodziła się z troski o współczesną rodzinę, małżeństwa, narzeczonych oraz z potrzeb i wyzwań, wobec których musi stanąć duszpasterstwo parafialne. - Dodatkowo przekazujemy również wiedzę z elementów psychologii małżeństwa i rodziny czy psychologii. Więc jest to również taka wiedza naukowa, która pozwala uporządkować pewne treści - wyjaśnia Kamila Rzepka - diecezjalna doradczyni życia rodzinnego: 

 

- Problem w małżeństwie jest jeden - sprowadza się on do miłości małżeńskiej, sposobu jej okazywania lub nieokazywania - mówi ks. Sławomir Adamczyk - diecezjalny duszpasterz rodzin: 

 

 

Po ukończeniu Studium jego uczestnicy będą mogli podjąć pracę w Parafialnej Poradni Rodzinnej jako doradcy życia rodzinnego, dzieląc się zdobytą wiedzą oraz własnym doświadczeniem. W diecezji radomskiej działa ponad 100 takich poradni. Doradcą życia rodzinnego może być osoba - kobieta lub małżeństwo sakramentalne w wieku 25-60 lat. Większość doradców w diecezji stanowią osoby zbliżające się do 60. roku.

Cały czas można dołączyć do grupy. Najbliższe spotkanie w sobotę, 3 października.