Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Wydarzenia

Kościelny z parafii na Glinicach odznaczony przez papieża za 40 lat pracy

poniedziałek, 14 września 2020 14:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Janusz Kozieł - kościelny z parafii Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach odznaczony przez papieża za 40 lat pracy. Wczoraj z rąk biskupa Henryka Tomasika otrzymał medal Medal Pro Ecclesia et Pontifice (dla Papieża i Kościoła).

1 września 1980 roku w parafii na Glinicach swoją pracę, a jednocześnie służbę jako kościelny rozpoczął Janusz Kozieł. I tak, z oddaniem pracował na rzecz parafii pracuje już od czterdziestu lat. Jak mówi - to powołanie: 

Za czterdzieści lat pracy Janusz Kozieł nagrodzony został medalem Pro Ecclesia et Pontifice. Z inicjatywą nadania orderu wyszedł proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego - ks. Roman Adamczyk. Funkcja kościelnego to zarówno praca, jak i misja i posługa - zauważa ks. Adamczyk i dodaje: - Pan Janusz to bardzo pobożny, obowiązkowy i szanowany człowiek: 

Jubilat medal otrzymał z rąk Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. - Szczególnym darem, który możemy złożyć Panu Bogu jest dar współpracy wiernych świeckich i duszpasterzy. Dzisiaj dziękuję panu Januszowi za tę współpracę z duszpasterzami, oraz wszystkim, który podejmują tę współpracę, aby budować Chrystusowy Kościół: 

Życzenia w imieniu wszystkich parafian złożyła panu Januszowi Teresa Wolska wraz z mężem: 

Janusz Kozieł towarzyszył ks. Łukaszowi Szymańskiemu z parafii Najświętszego Serca Jezusowego na wszystkich etapach jego formacji: 

Krzyż 'Pro Ecclesia et Pontifice” czyli 'Dla Kościoła i Papieża”) przyznawany jest przez papieża osobom świeckim w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła.