Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Modlitwa o cud. Jutro msza w intencji beatyfikacji M.K. Gruszczyńskiej

środa, 16 września 2020 11:59 / Autor: Kamil Zapora
Siostra Lucyna Czermińska, fot. archiwum prywatne
Kamil Zapora

Trwa proces beatyfikacji Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej – pochodzącej z Kozienic założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Jutro wierni będą modlić się o cud za jej wstawiennictwem niezbędny do zakończenia beatyfikacji. Msza święta będzie celebrowana o godzinie 18:00 w kościele Św. Józefa w Kozienicach. 

Kazimiera Gruszczyńska urodziła się 31 grudnia 1848r w Kozienicach. Pod kierunkiem O. Honorata założyła zgromadzenie sióstr Franciszkanek od Cierpiących, które działa po dziś dzień. Jego celem jest służba chorym i cierpiącym. Matka Kazimiera zmarła 17 września 1927r. w Kozienicach. Jej ciało zostało uroczyście przewiezione i pochowane na Powązkach w Warszawie. – Od razu po śmieci Matki, osoby które ją znały były przekonane o jej świętości. Doświadczali jej szczególnego wstawiennictwa przed Panem Bogiem – mówi Lucyna Czermińska, obecnie wicepostulatorka procesu beatyfikacji Kazimiery Gruszczyńskiej:

Siostra Lucyna Czermińska była postulatorką etapu diecezjalnego procesu beatyfikacji Matki Kazimiery. Dokument o heroiczności cnót, świętości i opinii znaków – positio czeka w kolejce do rozpatrzenia przez komisję teologiczną w Rzymie. – Mamy już wyznaczoną datę dyskusji komisji nad positio i nie jest to data bardzo odległa - mówi siostra Lucyna Czermińska:

Wierni w dalszym ciągu czekają na cud za wstawiennictwem Matki Kazimiery, który jest niezbędny do zakończenia procesu beatyfikacji, choć w tej chwili przykładów łask ze strony błogosławionej nie brakuje:

W rocznice śmierci Kazimiery Gruszczyńskiej odbywają się diecezjalne dni modlitwy o beatyfikację Sługi Bożej. W czwartek 17 września o godzinie 18:00 w kościele pw. Św. Józefa w Kozienicach rozpocznie się msza święta o łaskę beatyfikacji Matki Kazimiery pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego.