Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Wszyscy Święci
Dziś jest: Niedziela, 01 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik z troską o ludzi walczących z koronawirusem

środa, 14 października 2020 13:28 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- W dobie pandemii niech nam towarzyszy wdzięczność i modlitwa o ludzi, którzy troszczą się o chorych - powiedział biskup Henryk Tomasik. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia przyznał dzisiaj, że resort zmierza w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych.

Z wysoką liczbą przypadków koronawirusa Radom i powiat może wejść do strefy czerwonej. Od początku października na COVID-19 zachorowało ponad 460 osób. Dla porównania, od marca - początku pandemii - koronawirusem zakaziło się prawie 2 tys. osób.

- Ta sytuacja stawia przed nami potrzebę wdzięczności o ludzi, którzy troszczą się o chorych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w walce z koronawirusem. Niech w tych dniach towarzyszy nam wdzięczność i modlitwa - powiedział bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Ordynariusz radomski zauważył przy okazji, że jesteśmy społeczeństwem, które łatwo się dzieli. - Są ludzie, którzy kwestionują sam fakt istnienia koronawirusa. Te dyskusje przeniosły się także na poziom duszpasterstwa. Bowiem są wierni, którzy głoszą własne tezy występując w obronie poprawności nauczania Kościoła. Przypisuje się niemal dogmatyczny wymiar formom. Ważna jest wiara w Najświętszy Sakrament, ale w historii Kościoła były różne formy przyjmowania Komunii Świętej. Szkoda, że rzeczy święte nas dzielą - mówił ksiądz biskup, odnosząc się do sporu dotyczącego przyjmowania Komunii św. na rękę w okresie epidemii koronawirusa.