Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: w dobie pandemii potrzebujemy pogłębionej wiary i ducha modlitwy

piątek, 16 października 2020 12:38 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Biskup Henryk Tomasik zachęcił do modlitwy w intencji służby zdrowia, która zmaga się ze skutkami koronawirusa. Szacuje się, że w diecezji radomskiej liczba osób, które zachorowały na COVID-19 wynosi ok. 6 tys.

- Dzisiaj doświadczamy wielkiej kruchości człowieka, mimo potęgi nauki, techniki i rozwoju medycyny. Dzisiaj potrzebujemy pogłębionej wiary i ducha modlitwy o potrzebne łaski, by dobrze przejść przez to trudne i bolesne doświadczenie całego świata. Dlatego proszę o modlitwę w intencji służby zdrowia, chorych i rodzin, które doświadczają trudnego czasu związanego z kwarantanną. Niech każdy z nas w miarę możliwości pomaga potrzebującym. Wszyscy potrzebujemy Bożego miłosierdzia – mówił bp Henryk Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom.

W czwartek liczba zakażonych w regionie radomskim przekroczyła 4 tys. W powiecie koneckim i opoczyńskim zbliża się do tysiąca. W sumie w diecezji radomskiej liczba osób, które zachorowały na COVID-19 wynosi ok. 6 tys.

W strefie czerwonej znalazło się kilka obszarów leżących na terenie diecezji radomskiej. W województwie lubelskim jest to gmina Janowiec, która leży na terenie powiatu puławskiego. W województwie łódzkim w strefie czerwonej znalazła się miejsko-wiejska gmina Przedbórz, która leży na terenie powiatu radomszczańskiego. W województwie mazowieckim są to powiaty: radomski (bez miasta Radom) i szydłowiecki. W województwie świętokrzyskim jest to powiat skarżyski.