Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Wydarzenia

W diecezji modlitewna mobilizacja w intencji Ojczyzny

piątek, 30 października 2020 19:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay.com
Elżbieta Warchoł

Biskup Henryk Tomasik w liście do księży diecezji radomskiej podziękował im między innymi za ich dyspozycyjność duszpasterską wobec wiernych.

Słowa wdzięczności skierował także pod adresem sióstr zakonnych i katechetów świeckich za ich trud formowania serc i sumień dzieci i młodzieży w duchu Ewangelii.

W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa oraz ataków i profanacji świątyń biskup wskazał na potrzebę wspólnej mobilizacji modlitewnej.

- Bardzo proszę o częste włączanie do wspólnych modlitw suplikacji „Święty Boże”, modlitwy o pokój oraz modlitwy do Świętego Michała Archanioła – zaapelował biskup Tomasik. Ponadto, każdy kapłan w tych dniach ofiaruje Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

W sobotę, 31 października 2020 roku, modlitwa różańcowa ma być ofiarowana w intencji wynagradzającej za wykroczenia przeciwko prawu Bożemu i profanacje, które obecnie dokonują się w naszej Ojczyźnie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków w kościołach ma trwać do godziny 21.00.