Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pomagają od 3 lat. Dzieło Przyjaciele Bezdomnych

piątek, 13 listopada 2020 09:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb Przyjaciele Bezdomnych
Elżbieta Warchoł

Od 3 lat przy parafii św. brata Alberta w Radomiu istnieje Dzieło Przyjaciele Bezdomnych.

 

Na co dzień osobom bezdomnym pomaga ok. 40 wolontariuszy. Dzieło skupia także ponad 2 tysiące osób, które podjęły się duchowej adopcji osób bezdomnych. W niedzielę, 15 listopada Dzieło Przyjaciele Bezdomnych będzie obchodziło 3 rocznicę swojego powstania. Tego dnia będzie także obchodzony IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Wyciągnij rękę do ubogiego. O Dziele Przyjaciele Bezdomnych, codziennej pomocy, ale także duchowej adopcji bezdomnych i mądrym pomaganiu mówi ks. Daniel Glibowski, założyciel Dzieła:

W niedzielę, 15 listopada o godz. 18 w kościele św. brata Alberta w Radomiu na os. Prędocinek sprawowana będzie dziękczynna Msza święta w intencji Dzieła i osób bezdomnych. Podsumowany zostanie kolejny rok pracy oraz złożone podziękowania tym, którzy angażują się w pomoc osobom bezdomnym. Gościem online będzie brat Jacek Hajnos, dominikanin.

Wszelkie informacje na temat działalności Przyjaciół Bezdomnych można znaleźć na Facebooku inicjatywy oraz ich stronie internetowej: http://przyjacielebezdomnych.pl.