Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. Kiedy?

sobota, 14 listopada 2020 10:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wiosną przyszłego roku po raz 19. odbędą się Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. W związku z epidemią organizatorzy zmuszeni byli do zmiany tradycyjnego terminu pod koniec grudnia.

Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową to spotkania skierowane dla uczniów szkół średnich oraz studentów, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem i odnaleźć powołanie. Każdego roku te rekolekcje dla młodych mężczyzn są okazją do wspólnej modlitwy, rozważań Pisma Świętego, ale również do spotkania z biblijnymi i nie tylko mężczyznami, których warto mieć za wzór.

W tym roku uczestnikom rekolekcji towarzyszyć będzie bł. Carlo Acutis - beatyfikowany w tym roku 15-latek, pasjonat internetu, który Eucharystię nazywał autostradą do nieba.

- Przez lata te rekolekcje nazywane były powołaniowymi. Specjalnie i świadomie zmieniliśmy nazwę na Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. To rekolekcje dla osób, które stawiają sobie coraz więcej pytań "Jak wierzyć?", "Jak tworzyć relację z Jezusem". W żadnym wypadku nie są to rekolekcje agitacyjne do seminarium - uspokaja ks. Paweł Gogacz - wychowawca i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu:

Rekolekcje odbędą się w skromniejszej formie, w innym terminie, ale również z podziałem na dwie grupy:

  • 17 kwietnia dla młodzieży męskiej z Radomia i okolic
  • 8 maja dla młodzieży męskiej z innych części diecezji radomskiej.

Rozpoczęcie dnia skupienia o godzinie 10.00, zakończenie około godziny 16.00. Dokładny plan i pozostałe informacje zostaną podane w późniejszym czasie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Relację z ubiegłorocznych rekolekcji znaleźć można tutaj