Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Nie odbędą się tradycyjne Dni Duszpasterskie

piątek, 20 listopada 2020 16:30 / Autor: Radosław Mizera
zdjęcie poglądowe
Radosław Mizera

Ze względu na stan epidemii nie odbędą się tradycyjne Dni Duszpasterskie. Jesienne dni formacji dla księży odbywały się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W tym roku - wyjątkowo - odbędą się one w 10 parafiach w diecezji radomskiej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, a następne: 24.11 w sanktuarium w Paradyżu i w kościele Chrystusa Odkupiciela w Końskich, 26.11 w sanktuarium w Starej Błotnicy i w kościele św. Rodziny w Kozienicach, 27.11 w Krępie Kościelnej i sanktuarium w Kałkowie-Godowie, 28.11 w sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej i 30.11 w kościele św. Kazimierza w Radomiu.

W liście skierowanym do księzy diecezji radomskiej ksiądz biskup Henryk Toamsik napisał, że zaprasza na "wspólną modlitwę kapłańską w intencji Kościoła i Ojczyzny". - Zachowując zasady wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia na czas epidemii zgromadzimy się w dużych świątyniach - czytamy w liście. Księża, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu wyznaczonym dla kapłanów własnego dekanatu, mogą wybrać inny termin i inne miejsce.