Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Mikołaje z Duszpasterstwa Akademickiego odwiedzili DPS w Krzyżanowicach

poniedziałek, 07 grudnia 2020 13:28 / Autor: Michał Kaczor
fot. DA Radom/FB
Michał Kaczor

Mikołaje z Duszpasterstwa Akademickiego odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Nie zabrakło prezentów, ale i pomocy przy pracach porządkowych.

Studenci i księża z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu odwiedzili w sobotę Dom Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Spotkanie było pełne radości. Nie zabrakło też mikołajkowych prezentów.

- Czas spędzony w Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, zarówno dla nas, jak i osób, które tam są na co dzień, był niesamowicie bogaty w pozytywne doświadczenia. Nasze zadanie można podzielić na dwie części – roznosiliśmy paczki tym osobom i prowadziliśmy prace porządkowe, przede wszystkim związane z myciem okien – mówi ks. Damian Fołtyn, duszpasterz akademicki.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Akademicy byli ubrani w kombinezony, które chroniły ich i pensjonariuszy przed ewentualnymi zakażeniami.

Ks. Damian Fołtyn mówi, że mieszkańcy DPS-u ucieszyli się z niespodziewanych odwiedzin.

- Te osoby podeszły z bardzo dużym entuzjazmem. Niektóre osoby śpiewały piosenki, mówiły wierszyki, a niektóre rysowały kolorowanki. To było bardzo dobre doświadczenie – dodaje ks. Fołtyn.

W Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach przebywają kobiety niepełnosprawne intelektualnie.