Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

15 ton darów od Caritas dla potrzebujących

środa, 23 grudnia 2020 13:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

700 paczek żywnościowych przygotowała Caritas Diecezji Radomskiej dla potrzebujących z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Część darów została dzisiaj przekazana w jadłodajni Caritas przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Modlitwę z potrzebującymi odmówił ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

W związku z obostrzeniami Covid-19, w tym roku nie było tradycyjnego spotkania opłatkowego dla bezdomnych w jadłodajniach Caritas. Jednak organizacja charytatywna nie pozostawiła swoich podopiecznych i oprócz świątecznej zupy grzybowej i śledzia przekazała im również paczki żywnościowe, w tym słodycze i napoje.

- W czasie pandemii, w czasie trudnym dla każdego człowieka, szczególnie dla bezdomnych i samotnych, niech ta pomoc, która płynie od Caritas, będzie namiastką świąt Bożego Narodzenia. Gromadzimy się w imię Chrystusa, by razem zjednoczyć się w tym trudnym czasie, aby stworzyć jedną wielką rodzinę – mówił ks. Damian Drabikowski.

Potrzebujący życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i ustania pandemii koronawirusa. - Z tego powodu nie można żyć normalnie. Nie mam żadnego dochodu, żyjemy z renty mojego partnera. Dziękuję Bogu za łaskę zdrowia dla mojego syna, który pokonał białaczkę – powiedziała jedna z obdarowanych radomianek.

W tym roku o potrzebujących trafi ok. 700 paczek żywnościowych. W tym celu pozyskano i przygotowano 15 ton darów.