Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup Marek twittuje i streamuje w internecie. Polub to!

poniedziałek, 04 stycznia 2021 14:40 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Prawie 7 tysięcy obserwujących na Twitterze, ponad 46 tysięcy fanów na Facebooku - nowy biskup radomski Marek Solarczyk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Gdzie znaleźć nowego pasterza diecezji radomskiej? 

Biskup Marek Solarczyk aktywnie ewangelizuje na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Każdego dnia ok. godziny 6.00 na twitterze sięga po słowo z Ewangelii Dnia  i komentuje je. Odnosi się również do bieżących spraw dotyczących Kościoła i życia społecznego. Wpisy bp. Solarczyka cieszą się dużą popularnością - są komentowane przez użytkowników facebooka i udostępniane dalej. W ciągu niespełna ośmiu lat aktywności na Twitterze zgromadził wielu fanów. Jego profil obserwuje aktualnie 6 845 użytkowników. 

Bp. Marka Solarczyka spotkać można również na Facebooku, gdzie umieszcza swoje cytaty oraz zdjęcia z aktualnych wydarzeń. Udostępnia również swoje tweety, by dotarły do jak największej liczby obserwujących. A zainteresowanych nie brakuje. Facebookowy profil bp. Solarczyka obserwuje 42 421 osób. 

Homilii, rekolekcji i konferencji głoszonych przez bp. Solarczyka wysłuchać można również na jego kanale w serwisie YouTube. To ostatnia aktywność podjęta przez biskupa w mediach społecznościowych, jednak od marca ubiegłego roku, filmy wrzucane na kanał osiągnęły 101 486 wyświetleń. 

Facebookowy profil bp. Marka Solarczyka możesz polubić TUTAJ

Profil bp. Marka Solarczyka na Twitterze od dzisiaj możesz śledzić TUTAJ.

Kanał bp. Marka Solarczyka w serwisie YouTube TUTAJ.

https://twitter.com/bpmsolarczyk?s=20