Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Medialne "dziękuję" za 11 lat posługi bp. Henryka Tomasika

czwartek, 07 stycznia 2021 14:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dziennikarze i pracownicy mediów diecezjalnych podziękowali za 11-letnią posługę księdza biskupa Henryka Tomasika. Uroczystość odbyła się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup senior Henryk Tomasik.

Biskup Tomasik mówił w homilii, że celem pracy mediów katolickich jest stworzenie możliwości, by człowiek przyjął postawę wiary i miłości. Mówił, że przekaz Bożej prawdy to zadania praktycznie każdego chrześcijanina. - W tej wielkiej wspólnocie wiary są ludzi, którzy podejmują misję przekazywania prawdy i kształtowania świadomości. Dziękuję za udział w tej misji ewangelizacyjnej Kościoła. Prosimy Boga, abyśmy wszyscy byli uczniami Chrystusa, abyśmy szczególnie wypełniali przykazanie „abyśmy wierzyli w Imię Jego Syna Jezusa Chrystusa i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał”.

W imieniu uczestników liturgii słowa podziękowania wypowiedział ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom i dyrektor wydziału środków społecznego przekazu radomskiej kurii. - Dziękujemy księdzu biskupowi za wzór w pokonywaniu wszelkich trudności, za duszpasterską troskę nad naszymi redakcjami i dowartościowanie roli mediów w dziele ewangelizacji, informacji i promocji świadectwa chrześcijańskiego w naszym Kościele lokalnym. Zawsze mieliśmy poczucie zaufania ze strony Księdza Biskupa i pewność, że dobrze wypełniamy swoją funkcję wspierania działalności duszpasterskiej – mówił ks. Wieczorek.

W koncelebrze uczestniczyli ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom, ks. Zbigniew Niemirski z Gościa Niedzielnego, ks. Stanisław Piekielnik z Portalu Diecezji Radomskiej i ks. Tomasz Herc, sekretarz biskupi. Dodajmy, że będąc biskupem radomskim Henryk Tomasik cyklicznie spotykał się ze słuchaczami Radia Plus Radom w audycji „Kwadrans dla Pasterza”. W tym czasie powstało 540 odcinków programu.