Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk kanonicznie obejmie diecezję

czwartek, 07 stycznia 2021 14:34 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W najbliższy piątek w radomskiej katedrze, w obecności Kolegium Konsultorów odbędzie się kanoniczne przejęcie Diecezji Radomskiej przez ks. biskupa Marka Solarczyka.

W najbliższy piątek, 8 stycznia zgodnie z wymogami Kodeksu Prawa Kanonicznego i innymi przepisami i w obecności Kolegium Konsultorów oraz przedstawicieli duchowieństwa, bp Marek Solarczyk przedstawi dokument Stolicy Apostolskiej ustanawiający go biskupem diecezji radomskiej. Zgodnie z prawem, kanclerz wspólnie z Kolegium Konsultorów sprawdzi autentyczność pisma. Po jego odczytaniu nastąpi kanoniczne przekazanie diecezji i wyznanie wiary przez bp. Marka Solarczyka, który oficjalnie obejmie urząd Biskupa Radomskiego.

Życzeniem biskupa nominata jest, aby w tym historycznym wydarzeniu wzięli udział wszyscy księża, którym czas na to pozwoli, a szczególnie członkowie Kapituły Katedralnej św. Kazimierza. Uroczystość odbędzie się o godz. 12.00.

Wkrótce poznamy termin ingresu do katedry radomskiej, który nie będzie szczególnie odległy jak zapewnia bp Marek Solarczyk w dzisiejszym wywiadzie dla Poranka 7-9 w Radiu Warszawa: