Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Wydarzenia

Kolędowanie z artystami w Jastrzębi

środa, 20 stycznia 2021 12:56 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. FB/Robert Grudzień
Magdalena Gliszczyńska

Parafia w Jastrzębi zaprasza na wspólne kolędowanie z artystami.

Już w najbliższą niedzielę, 24 stycznia o godz. 12:00 podczas Mszy świętej o oprawę muzyczną liturgii zadbają Alicja Węgorzewska - śpiew oraz Robert Grudzień - organy. Następnie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Po Mszy zaplanowano krótki koncert kolęd z wybitnymi artystami. Obok Alicji Węgorzewskiej pojawią się także Olga Bończyk, Wojciech Sokolnicki, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień - kierownictwo muzyczne. Kolędy wybrzmią na organach kościoła, które sprowadzone zostały z Holandii. Zaprasza ks. Wojciech Jończyk wikariusz parafii Zwiastowania NMP w Jastrzębi

Dodajmy, że koncert Roberta Grudnia na organach kościoła w Jastrzębi odbył się w minioną niedzielę, 17 stycznia. Koncert Noworoczny - ze względu na pandemię – można było wysłuchać online. W programie pojawiły się utwory klasyczne i wariacje na temat kolęd. Była to także okazja do tego, by poznać brzmienie organów, które niedawno pojawiły się w kościele, a sprowadzone zostały z Holandii.

Robert Grudzień jest muzykiem, kompozytorem, producentem prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych.

Organy w kościele w Jastrzębi zostały zbudowane dla szkoły Pius XII College w mieście Dourne (Holandia). Do parafii zostały zakupione w listopadzie 2017 r. staraniem ks. proboszcza Grzegorza Stańczaka i miejscowego pasjonata instrumentów Pawła Woźniaka, który zdemontował instrument w Holandii i dokonał jego ponownego montażu w kościele w Jastrzębi. Organy oddano do użytku w połowie 2018 roku.