Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Wieczorek: od prawie 30 lat staramy się realizować zadanie, które przekazał nam św. Jan Paweł II

czwartek, 21 stycznia 2021 10:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Zbigniew Niemirski/Gość Niedzielny
Radosław Mizera

- Naszym celem nie jest tylko granie muzyki ale kształtowanie, wychowywanie i towarzyszenie ludziom - powiedział ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom i dyrektor wydziału Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej. 24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. W ubiegłą niedzielę zbierano w kościołach środki na media diecezjalne. W diecezji radomskiej w dziele ewangelizacji uczestniczy Radio Plus Radom, tygodnik Gość Niedzielny oraz Portal Diecezji Radomskiej.

Ks. Jacek Wieczorek powiedział, że celem stacji diecezjalnej jest przede wszystkim przekaz wiary, by głos Kościoła był słyszany w przestrzeni publicznej. - Dotyczy to również tematów, którymi nie zajmują się media komercyjnie. To wartość mediów diecezjalnych. Św. Jan Paweł II powiedział, że plus znaczy więcej. To hasło, do którego chętnie się odwołujemy. Cieszymy się, że papież-Polak zauważył wartość naszej stacji. Dał nam zadanie, by nie tylko grać, ale kształtować, wychowywać i towarzyszyć ludziom. Nasza rozgłośnia od prawie 30 lat stara się to czynić – powiedział ks. Jacek Wieczorek.

Dyrektor diecezjalnej stacji przekonuje, że wraz z całym zespołem stara się nadążać nad rozwojem technik nadawania, jakości dźwięku, szuka nowych dróg dotarcia do słuchaczy. - Trzeba szukać nowych dróg. Pytamy, co jest przyszłością radia? Czy to jest radio cyfrowe lub internetowe, czy te z trzaskami w eterze? Dzisiaj chcemy jak najlepiej spełnić oczekiwania słuchaczy oraz internautów, bo jesteśmy również obecni w sieci. Ale największym skarbem radia są ludzie, za których codziennie dziękuję Bogu – powiedział ks. Wieczorek.

Dodaje, że stacja radiowa chce być blisko ludzi, dlatego wciąż się stawia na rozwój. Obecnie nadaje z trzech lokalizacji: z Radomia, Kozienic, okolic Opoczna i Końskich a wkrótce będzie obecna w Skarżysku-Kamiennej.

Ks. Wieczorek zwrócił uwagę, że radio, aby mogło działać, musi mieć zapewnione środki finansowe. - Bycie zarządzającym jest trudną i odpowiedzialną pracą, ale Bogu dzięki działamy i dalej chcemy się rozwijać. Tydzień temu w kościołach były zbierane ofiary na funkcjonowanie diecezjalnych środków społecznego przekazu. Za to wparcie bardzo dziękujemy – powiedział dyrektor wydziału Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej.

Radio Plus Radom powstało 25 grudnia 1993 roku z inicjatywy pierwszego biskupa radomskiego Edwarda Materskiego. Właścicielem rozgłośni jest diecezja radomska. Od 2013 roku rozgłośnia należy do ogólnopolskiego porozumienia programowego stacji radiowych "Plus". Od samego początku radio nadaje na częstotliwości 90,7 MHz, od 2007 roku na częstotliwości 94,0 MHz a od 2019 roku na 97,9 MHz. Wkrótce stacja będzie obecna na częstotliwości 94,5 MHz. Radio można też słuchać w internecie. Swoim zasięgiem stacja obejmuje prawie pół miliona potencjalnych słuchaczy zamieszkałych w Radomiu i powiecie radomskim, w Białobrzegach, Szydłowcu, Końskich, Opocznie, Przysusze, Iłży, Szydłowcu, Pionkach i Drzewicy.