Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bezdomni otrzymali prezenty od Rycerzy Kolumba

wtorek, 26 stycznia 2021 17:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Kilkadziesiąt termosów na gorącą kawę czy herbatę trafiło do bezdomnych w Radomiu - akcja pod nazwą "Termos dla Bezdomnego” to zasługa Rycerzy Kolumba z Rady 14004 działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu. To dopiero początek akcji, więc ci, dla których zabraknie termosu będą mogli napić się herbaty na miejscu - w dwóch punktach prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej.

"Termos dla Bezdomnego” to kolejna akcja, jaką organizują Rycerze Kolumba. Wśród wielu dzieł, jakich podejmują się mężczyźni warto wspomnieć choćby o zbiórce maszyn do szycia dla afrykańskich kobiet, zakupie wózków inwalidzkich, organizacji obozów dla młodzieży z objetej konfliktem zbrojnym na Ukrainie czy pomocy żywnościowej - mówi Delegat Rejonowy Andrzej Trzosek:

Teraz Rycerze Kolumba wspierają bezdomnych organizując dla nich termosy, które będą mogli napełnić gorącą kawą czy herbatą. - Zależy nam, aby ci zmarznięci ludzie mogli napić się czegoś gorącego - mówi dyr. radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski:

Na początek Rycerze Kolumba kupili 20 termosów. W ich zakup zaangażowały się wszystkie Rady Rycerzy Kolumba w Diecezji Radomskiej - mówi Wielki Rycerz Marek Tyka:

Teraz, dzięki streetworkerom termosy trafią do ludzi, którzy nie mają dachu nad głową i nie korzystają ze zinstytucjonalizowanej pomocy - mówi streetworker Maciej Felis:

Zimą, a szczególnie w czasie pandemii, bezdomnym żyje się jeszcze trudniej. Mają większe niż zwykle problemy z dostępem do lekarza i ciepłych posiłków, dlatego nie powinno im zabraknąć herbaty lub kawy. Dostaną termosy, a każdego dnia gorące napoje będą na nich czekały w prowadzonych przez organizację dwóch jadłodajniach - przy ul. Kościelnej i Zagłoby:

Herbaciarnia przy ul. Kościelnej działa codziennie między godziną 12.00 a 14.00, natomiast punkt przy Zagłoby otwarty jest każdego dnia od 14.00 do 18.00.

Andrzej Trzosek zapewnia, że to nie koniec, a dopiero początek pomocy bezdomnym. Zbiórka pieniędzy nadal trwa i przyłączyć się mogą do niej wszyscy, którym nie jest obojętny los człowieka, będącego w potrzebie.