Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymowali Świętokrzyską Drogą Świętego Jakuba

poniedziałek, 01 marca 2021 14:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Marek Sokołowski
Michał Kaczor

Pielgrzymi z Konfraterni Św. Apostoła Jakuba Starszego przeszli Świętokrzyską Drogą Świętego Jakuba ze Skaryszewa do Mirca.

Pielgrzymkę rozpoczęła msza święta w kościele św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. Eucharystię celebrował proboszcz ks. Dariusz Skrok. Następnie pielgrzymi wyruszyli do oddalonego o 27 kilometrów Mirca. Droga prowadziła przez Wilczną, Łączany, Pomorzany, Las Polański, Osiny i Trębowiec.

- Droga zróżnicowana, bo były piękne tereny przez Wilczyn, Łączany, Pomorzany, Osiny, Trębowiec, ale też leśne, trudniejsze. Przeszliśmy spokojnie, z modlitwą. W Osinach była umieszczona kapliczka św. Jakuba i tam pomodliliśmy się za pielgrzymów, którzy będą szli tym szlakiem. Modliliśmy się też u św. Jakuba w Skaryszewie za konfraternię, za pielgrzymów i za tych, którzy będą nawiedzali kościół stacyjny - powiedział Marek Sokołowski, Senior Konfraterni Św. Jakuba Starszego Apostoła przy katedrze polowej Wojska Polskiego.

W kościele św. Leonarda w Mircu-Podborkach pielgrzymi modlili się indywidualnie i uzyskali potwierdzenie w paszporcie pielgrzyma. Grupa zakończyła tym samym 8. etap pielgrzymowania z Warszawy do Krakowa Świętokrzyską i Małopolską Drogą Świętego Jakuba.