Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Mulenga i misjonarze z Zambii pozdrawiają licealistów z Radomia

wtorek, 02 marca 2021 10:29 / Autor: Radosław Mizera
foto: misjesalezjanie.pl
Radosław Mizera

Bp Clement Mulenga, ordynariusz diecezji Kabwe w Zambii oraz miejscowi misjonarze przesłali pozdrowienia dla społeczności II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Szkoła od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw misyjnych. Inicjatorem tych działań jest Monika Drążyk, która przez 12 lat pracowała na misjach w Afryce – 3 lata w Tanzanii i 9 lat w Zambii.

Z okazji obchodzonego w niedzielę Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli skierował bp Clement Mulenga, SDB, ordynariusz diecezji Kabwe w Zambii. - Pragnę przesłać najserdeczniejsze pozdrowienia dla Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu, dyrekcji, wszystkim nauczycielom, uczniom i Monice Drążyk, która pracowała tu w Zambii, głównie w naszej diecezji. Naprawdę wspaniała misjonarka. Jesteśmy świadomi tego, że przeżywamy czas Wielkiego Postu. Czas, abyśmy przygotowali się do wielkiego wydarzenia, Wielkanocy, zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Najbardziej pragnę, abyście się dobrze przygotowali do przeżycia tego wielkiego wydarzenia. Życzę wam Bożego błogosławieństwa. Niech Bóg Was błogosławi – powiedział bp Mulenga.

Każdego roku w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Konopnickiej w Radomiu podejmowane są różne inicjatywy o tematyce misyjnej. Dotychczas były to wystawy misyjne, czy spotkania z misjonarzami. - Wszystko to ma zawsze na celu przypominanie o aktualności nakazu misyjnego Chrystusa, oraz budowanie własnej odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła – powiedziała Monika Drążyk.

- Mam nadzieję, że cykliczność tego typu wydarzeń pozwala naszej młodzieży rozwijać w sobie ducha misyjnego i jeszcze bardziej uwrażliwiać się potrzeby innych, we własnym środowisku. Od kilku lat uczestniczymy w programie Rodzina-Rodzinie, pomagając konkretnej rodzinie w Syrii. Tegoroczne pozdrowienia, które otrzymaliśmy m.in. od misjonarzy z Zambii są formą nieustannego przypominania o misjach i duchowej łączności między nami – dodała Monika Drążyk.

Obecnie z diecezji radomskiej na misjach pracują: ks. Mirosław Bujak (Kamerun), ks. Szymon Sieczka i ks. Piotr Stępień (obaj Brazylia), ks. Dariusz Stańczyk (Rosja) oraz misjonarze świeccy: Małgorzata Strzelecka (Zambia). Natomiast na Wschodzie pracują: ks. Krzysztof Wilk i ks. Michał Machnio (obaj na Ukrainie) i ks. Artur Chruślak (Mołdawia).