Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Spotkanie liderów Parafialnych Zespołów Caritas

sobota, 06 marca 2021 13:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Seniorzy i samotni bardziej niż materialnych darów, oczekują od nas duchowego wsparcia – podkreślali uczestnicy diecezjalnego zjazdu dla liderów Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkanie w reżimie sanitarnym odbyło się w sali konferencyjnej Domu Chleba im. bł. księdza Bolesława Strzeleckiego w Radomiu.

Wśród uczestników spotkania była Anna Operacz, która prowadzi stołówkę Caritas w Starachowicach. Jej zdaniem, dzisiaj trzeba skoncentrować na wsparciu duchowym osób samotnych i starszych. - Rozmawiamy w czasie pandemii. Jesteśmy pozamykani w domach. Dlatego osoby te są bardzo osamotnione. Potrzebują bardzo kontaktu z drugim człowiekiem – przekonywała Anna Operacz.

Podobnego zdania jest również ks. Tomasz Pastuszka z parafii św. Krzyża w Kozienicach, który stara się uruchomić stacjonarne hospicjum. - Wolontariusze Caritas to ludzie wielkiej wrażliwości i oddania. Staramy się troszczyć o ludzi, którzy w czasie pandemii są bardzo samotni. Pomagamy tym ludziom m.in. wykupować recepty – powiedział ks. Pastuszka.

Organizatorem spotkania była Caritas Diecezji Radomskiej. Sekretarz organizacji Anna Lis powiedziała, że dzisiejsze spotkanie było poświęcone omówieniu rocznego planu względem osób starszych i samotnych. - Jesteśmy wdzięczni wolontariuszom, którzy angażują swój czas dla tej grupy ludzi. Chcą pomagać razem z nami. Są osoby, które natychmiast czekają na naszą pomoc. Dotyczy to szczególnie małych miejscowości – powiedziała Anna Lis.

W diecezji radomskiej działa 107 Parafialnych Zespołów Caritas, z czego w cykliczne działania charytatywne zaangażowanych jest ok. 30 procent z nich.