Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Tydzień Rodziny: Dla zatroskanych rodziców o relacjach z nastolatkami

piątek, 24 września 2021 20:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Trwa Tydzień Rodziny Diecezji Radomskiej. W piątek, 24 września w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu wykład na temat: Kolczasty nastolatek. Jak go zrozumieć? Dla zatroskanych rodziców – wygłosił Wiesław Gajewski. Spotkanie poprzedziła Msza św., której przewodniczył bp Piotr Turzyński.

Z pewnością warto rozmawiać o rodzinie i jej problemach, tak samo jak warto i trzeba rozmawiać o problemach nastolatków i problemach dorastania. Wielką sztuką jest umieć powiedzieć dziecku - przepraszam, tak jak fundamentem miłości do dziecka będzie miłość do męża i żony- mówił o tym między innymi w kolejnym dniu trwającego w Radomiu Tygodnia Rodziny - Wiesław Gajewski, specjalista nauk o małżeństwie i rodzinie oraz profilaktyki zintegrowanej, prezes Fundacji Czyste Serca oraz redaktor portalu społecznościowego Przystań Czystych Serc.

W ramach Tygodnia Rodziny Diecezji Radomskiej odbędą się jeszcze: w sobotę, 25 września o godz. 11 w katedrze Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, o godz. 18 Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela oraz o godz.18. 45 spotkanie z Wiesławem Gajewskim na temat: Małżeńskie EKG. Wczesna diagnostyka małżeńskich zadyszek i arytmii. Dla małżeństw ze stażem 1+. W niedzielę, 26 września na zakończenie Tygodnia Rodziny o godz. 15 w kościele farnym sprawowana będzie Msza św, o godz. 16 wyruszy IX Marsz dla Życia i Rodziny, o godz. 16. 45 rozpocznie się Festyn rodzinny na pl. Corazziego.