Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Znicz Dla Bohatera. Przyłącz się do akcji Parafii Wojskowej w Radomiu

środa, 13 października 2021 13:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Duszpasterstwo Wojskowe Garnizonu Radom organizuje akcję Znicz dla Bohatera. Zebrane znicze i lampiony zostaną zapalone na grobach osób zasłużonych w walkach o wolność naszej Ojczyzny. 

W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej więzi ze zmarłymi, a w szczególności bohaterami walk o niepodległość Duszpasterstwo Wojskowe Garnizonu Radom reprezentowane przez ks. mjr. Łukasza Józefa Hubacza i ks. ppor. Piotra Woszczyka zaprasza żołnierzy oraz parafian do udziału w społecznej inicjatywie przekazania znicza czy lampionu - informuje st. kpr. Paweł Tumidajewicz. Po uprzątnięciu przez żołnierzy grobów, w których spoczywają zasłużeni w walkach o suwerenność naszej Ojczyzny, zostaną zapalone przekazane w akcji znicze.

Akcja zbierania zniczy i lampionów zainicjowana została 10 października br. przez Parafię Wojskową w Radomiu. Zbiórka prowadzona przy koszarach oraz w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława BM oraz w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu potrwa do końca października.

W listopadzie zebrane znicze zostaną zapalone na wytypowanych grobach. Po raz pierwszy zainicjowany pomysł obejmie w tym roku bohaterów spoczywających  na cmentarzu przy ul. Limanowskiego - informuje st. kpr. Paweł Tumidajewicz.