Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

„Dlaczego?” – biskup Marek Solarczyk odpowiadał na trudne pytania młodzieży

czwartek, 14 października 2021 20:50 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Duszpasterstwie Akademickim odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Dlaczego?”. Biskup Marek Solarczyk odpowiadał na pytania młodzieży.

To było pierwsze spotkanie z cyklu „Dlaczego?”, które skierowane są do szkół średnich.

- Chcemy dać młodym ludziom przestrzeń do wymiany myśli. Pomysł zrodził z powodu opuszczania przez młodych katechez w szkole - powiedziała Katarzyna Rylska z Duszpasterstwa Akademickiego.

Na dzisiejsze spotkanie przyszło kilka uczennic radomskich liceów, które zadały biskupowi pytania między innymi o zachęcanie ludzi młodych do działalności w Kościele, ale także o problemy z zawiązywaniem wspólnot w niektórych parafiach.

Odpowiedzi biskupa skłaniały młodych do pogłębiania tematu, dzięki czemu wielokrotnie zawiązywały się dialog i wymiana myśli.

Ola, Marta i Marysia zgodnie powiedziały, że takie spotkania są ubogacające. To też szansa na zadanie biskupowi swoich własnych, nurtujących pytań.

- Z tego spotkania można dużo wynieść. To są nasze pytania do biskupa, a odpowiedzi bardzo ciekawe. To spotkanie było żywe i na luzie. Było śmiesznie i młodzieżowo. Mamy dużo nurtujących pytań i cieszę się, że mogłyśmy porozmawiać z księdzem biskupem na ten temat. Mam wrażenie, że dużo się zmieni po tym spotkaniu – powiedziały.

Spotkania mają odbywać się raz w miesiącu.