Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Przez Radom przejdzie procesja pokutna za Polskę

piątek, 15 października 2021 10:04 / Autor: Beata Kurowska
Fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Beata Kurowska

Wojownicy Maryi zapraszają na procesję różańcową wynagradzającą grzechy naszego narodu.

Procesja przejdzie ulicami Radomia w niedzielę 17 października.

- Procesja pokutna jest ogólnopolskim wydarzeniem, my jako Wojownicy Maryi z Radomia włączamy się w tę akcję. Celem wydarzenia jest wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy naszego narodu. W trakcie procesji będziemy odmawiać różaniec i nieść relikwie św. s. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćko, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Hanny Chrzanowskiej – mówi Radosław Góralski, przedstawiciel Wojowników Maryi.

O godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego w Radomiu (ul. Starokrakowska 144). Następnie o godzinie 16.00 wyruszy procesja różańcowa. Trasa będzie biegła ulicami: Starokrakowską, Szydłowiecką, Nadrzeczną, Młyńską. Pod Wyższym Seminarium Duchownym pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostanie odmówiona modlitwa za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Po niej uczestnicy wrócą ul. Starokrakowską do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi akt przebłagania za grzechy narodu.