Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kozienice modlą się za dzieci nienarodzone

piątek, 15 października 2021 20:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj w diecezji radomskiej obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Również w Kozienicach w kościele pw. Św. Krzyża odprawiona została msza święta w tej intencji. Rycerze Kolumba z kozienickiej rady spotkali się także na wspólnej modlitwie przy grobie dzieci nienarodzonych na cmentarzu parafialnym.

Jak podkreśla wielki rycerz kozienickiej rady Grzegorz Przybysz, Rycerze Kolumba od samego początku za cel stawiają sobie ochronę rodziny i życia od poczęcia, dlatego dzisiejsza inicjatywa, której się podjęli była naturalną konsekwencją ich misji:

Dzisiaj Rycerze Kolumba po mszy świętej spotkali się przy grobie dzieci nienarodzonych na wspólnej modlitwie razem z ks. Wiesławem Janowskim. Kapłan przyznał, że jest dumny z dzieła Rycerzy w Kozienicach:

Pierwszy raz Obchody Dnia Dziecka Utraconego zorganizowano w 1988 r. w Stanach Zjednoczonych. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży.