Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Wydarzenia

W Radomiu młodzi artyści kolędowali na staropolską nutę

piątek, 17 grudnia 2021 16:58 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/ Radio Plus Radom
Magdalena Król

W Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu w piątek, 17 grudnia, odbyły się eliminacje do finału „Staropolskiego Kolędowania”.

W Radomiu wysłuchaliśmy występy chórów, solistów i zespołów wokalnych. Na scenie prezentowali się reprezentanci z 36 szkół i jednostek z terenu Radomia, powiatu radomskiego, szydłowieckiego i nie tylko. Występy młodych artystów oceniał m.in muzyk Sylwester Hernik:

W czasie eliminacji udało nam się porozmawiać z kilkorgiem wokalistów:

A także z Chórkiem Szkolnym z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Baczyńskiego w Radomiu:

Młodych artystów wspierali rodzice oraz nauczyciele:

Jury wybrało wykonawców do występów w finale XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie".

Są to: Wolanianki, Natalia Drela z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług Radomiu; Zuzanna Siwiec z I LO im. M. Kopernika w Radomiu, Antonina Zapalska z Pracowni Muzycznej "Pianino" w Szydłowcu, Agata Zawierucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ociesękach, Kacper Drózd z PSP im. J. Kochanowskiego Jaroszkach, Kamila Guza z PSP im. Jana Pawła II w Mirowie, Zespół Folklorystyczny "Radosne Nutki" z PSP im. Jana Pawła II w Mirowie, chórek szkolny z VII LO im. K. Baczyńskiego w Radomiu, Chór dziecięcy "Cantus Angelus" z Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu.

Finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie – Radom 2021” odbędzie się 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.