Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Akademia Młodych czeka

czwartek, 20 listopada 2014 13:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To jedno z największych zadań inwestycyjnych Caritas Diecezji Radomskiej. W Radomiu trwa gruntowny remont prawie stuletniego budynku drewnianego, który zostanie przeznaczony dla potrzeb "Akademii Młodych" i Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Radom szczepienia

Budynek pochodzący z lat 20. ubiegłego wieku Caritas nabyła od parafii Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach. Była to pierwsza plebania, a później przez wiele lat mieściło w nim Diecezjalne Studium Organistowskie. Teraz prowadzone są prace remontowe. - Cieszy nas, że konstrukcja główna budynku jest w dobrym stanie, wymaga jedynie zabezpieczenia środkami grzybobójczymi. Musimy również ocieplić obiekt. Wymieniliśmy już wszystkie drzwi i okna. Trzeba jeszcze wymienić istalację elektryczną oraz zamontować system przeciwpożarowy, bowiem budynek jest drewniany - wylicza ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowa świetlica będzie czynna przed wakacjami. Parter budynku zostanie przeznaczony dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Akademia Młodych, zaś piętro zajmie Katolicki Ośrodek Adopcyjny, który mieści się w dotychczasowej siedzibie Caritas przy Kościelnej 5.

Przypomnijmy, że budynek obecnej świetlicy jest przeznaczony do kapitalnego remontu. W obiekcie pozostanie magazyn żywności, powstanie też dodatkowe pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna.

Przypomnijmy, że świetlica socjoterapeutyczna działająca przy Caritas Diecezji Radomskiej funkcjonuje nieprzerwanie od listopada 1999 roku. Świetlica jest placówką wsparcia dziennego. Charakteryzuje ją to, że działa w najbliższym środowisku dziecka, wspiera rodzinę w sprawowaniu jej podstawowych funkcji, zapewnia pomoc rodzinie i dzieciom, współpracuje ze szkołami, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi organizacjami w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Zabiegał o to biskup Jan Chrapek.