Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

XI Pielgrzymka Strażaków do Wysokiego Koła

piątek, 10 czerwca 2022 08:40 / Autor: Kamil Zapora
Sanktuarium w Wysokim Kole, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W najbliższą niedzielę już po raz jedenasty strażacy z czterech powiatów wyruszą w pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.

W najbliższą niedzielę12 czerwca odbędzie się XI Pielgrzymka strażaków i ich rodzin z powiatów: Kozienickiego, Lipskiego, Zwoleńskiego i Gminy Puławy. Kustosz Sanktuarium i Kapelan Strażaków Powiatu Kozienickiego - ks. Szymon Mucha zaprasza wszystkich strażaków Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych  ich rodziny wraz z duszpasterzami parafii dekanatów należących do tych powiatów. W pielgrzymce mogą wziąć udział także wszyscy strażacy, którzy przeszli w stan spoczynku po wieloletniej służbie w walce z żywiołem.  – Jest to dla nas bardzo ważne spotkanie u Królowej Różańca Świętego, w czasie którego wypraszamy potrzebne łaski – mówił bryg. Kamil Bieńkowski, komendant powiatowy PSP w Kozienicach:

O godz. 12.00 odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem Opata Cystersów z Wąchocka O.Eugeniusza Augustyna OCist, który zawierzy strażaków Matce Bożej Wysokolskiej.