Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymi z Kozienic już w drodze

czwartek, 04 sierpnia 2022 12:21 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

70 pielgrzymów z ziemi kozienickiej podjęło trud dziesięciodniowej wędrówki, aby 13 sierpnia dojść na Jasną Górę. Dzisiaj w Kozienicach podczas ich pierwszej mszy na pielgrzymim szlaku wypraszaliśmy wspólnie łaski potrzebne na pielgrzymce.

Wędrówką życie jest człowieka – śpiewał Edward Stachura. Dla ludzi wierzących życie to ciągłe pielgrzymowanie ku Bogu i z Bogiem we wspólnocie Kościoła. - W polskiej tradycji w miesiącu sierpniu nasza pielgrzymka przez życie przybiera szczególną formę – mówił dyrektor kozienickiej pielgrzymki ks. Wiesław Janowski.

W pielgrzymce ziemi kozienickiej biorą udział wierni z różnych parafii powiatu kozienickiego: Kozienice, Janików, Brzóza, Świerże Górne. W tym roku jest to w sumie 70 osób, a motywacja każdej z nich, aby podjąć trud wędrówki jest inna. Większość pielgrzymów niesie do Częstochowy intencje za swoich bliskich i rodzinę. Są też intencje wspólne – kozieniczanie tradycyjnie modlą się o pomyślne zakończenie procesu beatyfikacji Kazimiery Gruszczyńskiej oraz o zakończenie wojny w Ukrainie.

Grupa 18 tradycyjnie ruszyła w drogę po mszy świętej w kościele św. Krzyża w Kozienicach, na której wypraszaliśmy łaski potrzebne w czasie wędrówki. Razem z pielgrzymami modlili się burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Jednak samorządy gminny i powiatowy wspierają pielgrzymów nie tylko duchowo, ale też materialnie przekazując rok rocznie zaopatrzenie pomocne w czasie wędrówki.

Grupa 18 ma najdłuższą drogę do pokonania z całej diecezji radomskiej, dlatego wyruszyła już dziś, aby w piątek wieczorem dojść do Radomia.

Radio Plus Radom towarzyszyło kozienickim pielgrzymom na początku ich drogi co możecie usłyszeć poniżej: