Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Obierz kierunek na Jedlnię-Letnisko!

piątek, 05 sierpnia 2022 10:39 / Autor: Klaudia Bzducha
Fot. Klaudia Bzducha/Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

Do 21 sierpnia można zgłaszać się na IX Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej imienia ks. dr Zdzisława Domagały. Impreza odbędzie się 27 sierpnia br. w Stanicy Klubu Żeglarskiego IKAR na Zalewie w Jedlni-Letnisku. 

- Pomysł zrodził się ponad 11 lat temu, a pomysłodawcą był ks. Grzegorz Wójcik - zaznacza Juliusz Monkosa, koordynator wydarzenia.

W wyścigach mogą wziąć udział załogi, w których składzie znajduje się minimum trzech załogantów i sternik z uprawnieniami Żeglarza Jachtowego lub wyższymi. W trakcie Regat Żeglarskich obowiązują Przepisy Regatowe Żeglarstwa. Załogi startują na sprzęcie przygotowanym przez organizatorów - zaznacza Dariusz Świderski, sędzia główny wyścigów.

Zapisy na IX. Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej potrwają do 21 sierpnia.

Start pierwszego wyścigu będzie miał miejsce o godz. 11.00, ale już o godz. 8.00 rozpoczną się zgłoszenia załóg. Regaty potrwają do godz. 16.00. Na lądzie będzie znajdował się mobilny punkt poboru krwi - informuje Juliusz Monkosa.

Organizatorami wydarzenia są: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Klub Żeglarski IKAR Jedlnia-Letnisko oraz Klub Żeglarski PIONKI. Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęli bp Marek Solarczyk Ordynariusz Radomski, Waldemar Trelka Starosta Radomski, Piotr Leśnowolski burmistrz Jedlni-Letnisko. Regatom patronuje Radio Plus Radom.

W załączniku znajduje się formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem wyścigu.