Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

25 lat PSP 4 w Radomiu

piątek, 03 marca 2023 13:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Marek Solarczyk modlił się z uczniami i nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu. Społeczność szkolna obchodziła dzisiaj jubileusz 25-lecia istnienia. Msza święta była celebrowana w kościele św. Stefana, w przededniu dorocznej uroczystości św. Kazimierza – patrona diecezji i Radomia.

- Dziękujemy dzisiaj za to wszystko, co jest dziedzictwem płynącym ze wspólnoty. Zawierzamy całą społeczność szkolną. Niech Bóg wam błogosławi. Niech św. Kazimierz wyprasza potrzebne łaski, abyśmy tak jak On potrafili dzisiaj w naszym czasie, poprzez nasze życie rozwinąć te dary, które Bóg nam ofiarował. Niech one rozwijają wszelkie dobro – mówił biskup Marek Solarczyk.

Dyrektor szkoły Łukasz Zawistowski powiedział, że cała społeczność szkolna jest odpowiedzialna za wychowywanie młodego pokolenia. - Myślę, że absolwenci naszej szkoły są osobami odpowiedzialnymi i wielkimi patriotami dla których takie cechy jak miłość do drugiego człowieka, szacunek czy tolerancja są najwyższymi wartościami, którymi kierują się w życiu. Nie zapominamy o naszym patronie św. Kazimierzu. Czujemy się zobowiązani do kształtowania postaw naszych uczniów i ich charakterów – powiedział dyrektor Zawistowski.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Radomiu powołano do istnienia 1 marca 1997 roku na mocy uchwały Rady Miejskiej w Radomiu. Placówka jest jedną z młodszych w regionie radomskim. Jest nowoczesna zarówno pod względem architektonicznym, jak i użytkowym. Jej całkowita powierzchnia wynosi 4,5 metrów kwadratowych. Obiekt składa się z 4 połączonych ze sobą budynków, z których każdy stanowi odrębne skrzydło. Placówka jest dobrze wyposażona - zarówno w pomoce dydaktyczne, jak i sprzęt sportowy, posiada dwie pracownie internetowe, salkę do gimnastyki korekcyjnej, sprzęt audiowizualny. W 2000 roku szkole nadani imię świętego Kazimierza Jagiellończyka.