Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

DIECEZJA RADOMSKA

Młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na dniach skupienia w Radomiu

niedziela, 19 listopada 2023 18:48 / Autor: Monika Nowakowska
foto: ks. St.Piekielnik/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Grupa stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyjechała do Radomia. W ramach programu formacyjnego młodzi biorą udział w Dniach Skupienia.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem.

Podczas odbywającego się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu "Festiwalu Świętości" podopieczni fundacji poznawali biografie ponad 20 "młodych świętych", wśród nich młodego Lolka, czyli Karola Wojtyłły - mówi prezes Fundacji DNT, ks. Dariusz Kowalczyk. Spotkanie, jak tłumaczy miało charakter formacyjny:

Zuzia i Zosia też biorą udział w Dniach Skupienia. Zawierają nowe znajomości, poznają nowe miejsca, a dzięki pieniądzom mogą realizować swoje zainteresowania:

W Polsce jest w tej chwili ok. 2 000 stypendystów. Każdego roku, kolejne grupy uczniów, maturzystów i studentów wyjeżdżają do innych diecezji w kraju. Celem obozów i innych wyjazdów jest pogłębianie wiary młodzieży i otwarcie na świat. To też czas na integrację z rówieśnikami.

Stypendium Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia ustanowiono 23 lata temu.

A. Kosztowniak pod info