Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

DIECEZJA RADOMSKA

300 uczniów w etapie szkolnym Olimpiady Teologii Katolickiej

wtorek, 21 listopada 2023 16:41 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 300 uczniów z 18 szkół wzięło udział w etapie szkolnym 34. Olimpiady Teologii Katolickiej w diecezji radomskiej. W tym roku konkursowi towarzyszy hasło „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”. Organizatorem olimpiady na szczeblu krajowym jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

Najwięcej uczniów w etapie szkolnym olimpiady wzięło z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży, bo aż 76. Wśród nich był Mateusz Kutera. - Katecheza w naszej szkole prowadzona jest w sposób ciekawy, dlatego zdecydowałem się wziąć udział w etapie szkolnym olimpiady. Zdobyłem 39 punktów na 48 możliwych. Uważam ten wynik za świetny – powiedział uczestnik olimpiady.

Jeszcze więcej punktów zdobyła Julia Romanowska, bo 41. To był najlepszy wynik etapu szkolnego w diecezji radomskiej. - Moje przygotowania do olimpiady trwały dwa tygodnie. Przeczytałam wskazaną literaturę. Teraz muszę przygotować się do etapu diecezjalnego. Liczę na przejście do dalszego etapu – powiedziała uczennica iłżeckiego liceum.

W szkole religii uczy Krystyna Rutkowska. - Uwielbiam tutejszą młodzież. Ona jest wspaniała. Są uczniowie, którzy na kolana rzucają nauczycieli. Ponadto prowadzę spotkania modlitewne na przerwie. W ciągu pięciu lat zdarzyło się kilka razy, że nie było nikogo na wspólnej modlitwie – opowiada katechetka.

W tym roku konkursowi towarzyszy hasło „Zasady Społeczne w Nauczaniu Kościoła”. - Temat jest dosyć wymagający, trzeba dobrze przygotować się do olimpiady. To zagadnienie jest bardzo aktualne we współczesnym świecie – mówi ks. Jarosław Zieliński, dyrektor wydziału katechetycznego radomskiej kurii.

Finał diecezjalny 34. Olimpiady Teologii Katolickiej planowany jest 10 stycznia a krajowy w dniach 4 - 6 kwietnia w Radomiu.

A. Kosztowniak pod info