Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Gotowi do remontu

poniedziałek, 26 stycznia 2015 09:59 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jeszcze w tym roku podopieczni świetlicy socjoterapeutycznej i ośrodka adopcyjnego przy Caritas w Radomiu zostaną przeniesieni do nowych pomieszczeń. Jak informuje ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas, wszystkie procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwoleń dobiegły już końca, a remont ruszy wiosną. Koszt prac remontowych to 500 tysięcy złotych.

W obiekcie wymieniono już okna i drzwi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowa świetlica będzie czynna w połowie roku. Remont oszacowano na 500 tysięcy złotych. - Będzie taniej, bo mamy darczyńców, którzy już deklarują pomoc - powiedział ks. Kowalski.

Jednak budynek wymaga gruntownej odnowy. Potrzeba wymienić elektrykę, zabezpieczyć ściany, położyć wylewki, podłogi, konieczne będą sanitariaty i docieplenie. - Uzyskaliśmy wszystkie potrzebne zezwolenia na remont. Jak tylko zrobi się cieplej, prace ruszą pełną parą. Musieliśmy uzyskać pozwolenie, zrobić także ekspertyzę bo budynek będzie przeznaczony do użyteczności publicznej - mówi ks. Robert Kowalski.

Budynek pochodzi z lat 20-tych XX wieku. Radomska Caritas nabyła go od parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach. Była w nim pierwsza plebania, później Diecezjalne Studium Organistowskie. Teraz, po przebudowie i generalnym remoncie będzie tu Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas i Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Przypomnijmy, że świetlica socjoterapeutyczna działająca przy Caritas Diecezji Radomskiej funkcjonuje nieprzerwanie od listopada 1999 r. Świetlica jest placówką wsparcia dziennego. Charakteryzuje ją to, że działa w najbliższym środowisku dziecka, wspiera rodzinę w sprawowaniu jej podstawowych funkcji, zapewnia pomoc rodzinie i dzieciom, współpracuje ze szkołami, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi organizacjami w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Zabiegał o to biskup Jan Chrapek.

Zapraszamy do nas: