Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Piąty koncert uwielbienia w Drzewicy

czwartek, 30 maj 2024 23:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Tym razem nawiązywał on do postawy błogosławionej rodziny Ulmów.

Koncert uwielbienia przeprowadzony został w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. – Ze względu na pewnego rodzaju żywiołowość śpiewu, możliwość tańca jest on formą uwielbienia Pana Jezusa w sposób inny niż liturgiczny – wyjaśnia ks. Michał Kopciński. Jak dodaje, tegoroczny koncert w sposób szczególny nawiązuje do postawy błogosławionej rodziny Ulmów. – To była rodzina ofiarników, którzy złożyli swoje życie i swoich dzieci na tym niezwykłym ołtarzu związanym z miłością Pana Boga, ale i ojczyzny, i w ten sposób pokazali nam wszystkim, jak pięknie, ofiarnie żyć – mówi ks. Michał.

Koncert uwielbienia przeprowadzony został w Drzewicy po raz piąty. Niezmiennie cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

W koncercie jak co roku wzięli udział lokalni artyści. – Jest to bliskie mojemu sercu. Jestem osobą wierzącą i przez ten koncert mogę pokazać to, że tej wiary się nie wstydzę – mówi Weronika Iwanicka, która w drzewickich koncertach bierze udział od samego początku. – Mamy okazję na wyszalenie się i wytańczenie, chwalenie Boga w inny sposób – dodaje Szymon Gwadera.

Koncertowi uwielbienia w Drzewicy patronowało Radio Plus Radom.