Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Parafia św. Mikołaja w Jedlni zwycięzcą konkursu Aktywna Parafia 2024

sobota, 15 czerwca 2024 16:28 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Parafia św. Mikołaja w Jedlni koło Radomia zwyciężyła w czwartej edycji Konkursu Aktywna Parafia. Finał konkursu organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 im. bł. Honorata Koźmińskiego przy ul. Smoleńskiego 31 na warszawskich Bielanach.

Zwycięzcą konkursu Aktywna Parafia 2024 została parafia Parafia św. Mikołaja w Jedlni. Dyplom oraz nagrody w postaci 3 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy oraz kosiarki do trawy marki HONDA odebrali przedstawiciele parafii z proboszczem ks. Januszem Smerdą.

– Wszyscy w tym konkursie jesteśmy zwycięzcami, a to, że zwyciężyliśmy w nim my – to dla nas podwójny sukces – powiedział ks. Smerda. – To jest piękny obraz Kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim parafiom, z którymi mogliśmy się tu spotkać. Dziękuję moim parafianom i dziękuję Panu Bogu – dodał proboszcz zwycięskiej parafii z Jedlni.

Drugie miejsce otrzymała parafia Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Wspólnota otrzymała dyplom i nagrodę w postaci 2 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy.

Trzecie miejsce w konkursie zajęła Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Wspólnota otrzymała dyplom i nagrodę w postaci 1 tys. zł w bonach zakupowych na sprzęt sportowy.

Wręczona została także nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iżyckiego dla parafii najbardziej zaangażowanej w działania charytatywne. Otrzymała ją Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.

Pozostali finaliści otrzymali dyplomy uczestnictwa w decydującej części konkursu Aktywna Parafia 2024.