Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Pamięci śp. biskupa Jana Chrapka

czwartek, 20 czerwca 2024 09:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: archiwum
Elżbieta Warchoł

Pamięci śp. biskupa Jana Chrapka poświęcony będzie koncert, który odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku w kościele św. Łukasza w Radomiu. Początek o godz. 16.

 

 W koncercie wystąpią: Robert Grudzień - wirtuoz na królewskim instrumencie organach, kompozytor, multiinstrumentalista oraz Fryderyk Giorgianni - skrzypce.

Koncert organizowany jest w podziękowaniu za współpracę Roberta Grudnia z Biskupem Janem Chrapkiem, w podziękowaniu za otrzymane nagrody: Viventi Caritate Funduszu im. bp. Jana Chrapka, działającego przy Caritas Diecezji Radomskiej oraz medal Mój Radom.

- Z bp. Janem Chrapkiem współpracowałem na co dzień, szczególnie w czasie ważnych wydarzeń artystycznych. Pierwszy koncert z udziałem Krzysztofa Pendereckiego odbył się w 2001 r. Zaproszenie jednego z największych kompozytorów świata było dla nas niemożliwe, ale pomógł bp Jan. Zawsze pomagał. To był trudny czas dla Radomia, miasto borykało się wówczas z dużym bezrobociem. Słynne stały się słowa bp. Jana: „mój Radom”, które często wypowiadał w środkach społecznego przekazu. Okres pobytu bp. Jana w Radomiu i diecezji radomskiej to czas wielu dzieł nie tylko charytatywnych, ale i kulturalnych – wspomina Robert Grudzień.

Od Biskupa Jana otrzymałem piękny wpis w albumie pt: Kardynałowie - „Panu Robertowi Grudniowi chlubie naszego Radomia… czy wypowiedź podczas jednego z koncertów w radomskiej katedrze, kiedy to Bp.Jan powiedział „Mamy nadzieję, że Robert Grudzień będzie dla nas koncerty i festiwalowe dalej organizował… Biskup Jan Chrapek zginął tragicznie w wypadku samochodowym 18 października 2001 r. - wspomina Robert Grudzień.

Koncert odbędzie się 23 czerwca 2024 roku w kościele pw. św. Łukasza, Radom, ul. Piastowska 26 na os. Michałów. Początek o godz. 16. Wstęp wolny.

Koncert organzują: Parafia pw. św. Łukasza w Radomiu, Fundusz im.Biskupa Jana Chrapka, Robert Grudzień.