Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Nowi eksperci od rodzin

sobota, 22 czerwca 2024 19:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Dziękuję za waszą troskę, oddanie i zaangażowanie - mówił biskup Marek Solarczyk, który przewodniczył Mszy świętej w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. 22 czerwca odbyło się wręczenie zaświadczeń dla osób, które ukończyły Studium Życia Rodzinnego.

Celem szkolenia było przygotowanie doradców życia rodzinnego w diecezji radomskiej. Wśród osób, które ukończyły zajęcia byli Katarzyna i Marcin Papiernik.Od wielu są w Domowym Kościele Ruchu Światło-Życie. - Chcemy dalej dzielić się zdobytą wiedzą w naszej parafii, gdzie będziemy służyć w poradni rodzinnej – powiedział Marcin Papiernik. - Mamy już ugruntowaną wiedzę, aby pójść do młodych ludzi, którzy planują związek małżeński. Chcemy dzielić się swoim doświadczaniem. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do tych spotkań. Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Do tego trzeba właśnie dążyć – dodała Katarzyna Papiernik.

Ks. Krzysztof Bochniak, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin poinformował, że studium ukończyło 35 osób, w tym 7 małżeństw. Wyraził radość, że uczestnicy szkolenia są zainteresowani podjęciem misji w poradniach rodzinnych. - Cieszymy się nowymi osobami, które chcą się dzielić swoim doświadczeniem małżeńskim. Oni będą towarzyszyć narzeczonym i młodym małżonkom przez rozmowy czy wysłuchanie, aby dalej rozwijała się chrześcijańska wizja małżeństwa i rodziny – powiedział ks. Bochniak.

Obecnie w diecezji radomskiej działa 67 poradni życia rodzinnego, w których zaangażowanych jest ok. 90 osób. Rocznie z ich porad korzysta ok. 2 tys. małżeństw i narzeczonych.

Następna edycja Studium Życia Rodzinnego rozpocznie się po wakacjach.