Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Coś się kończy, coś się zaczyna

sobota, 22 czerwca 2024 20:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 30 osób ukończyło studia katechetyczne w Radomiu. Od października ruszają 2-letnie studia podyplomowe z teologii.

- Chcemy Bogu podziękować za ten czas studiów. Jest to spora grupa osób. Oni są potrzebni w katechezie - powiedział ks. prof. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Instytutu Teologicznego przy Akademii Katolickiej w Warszawie. Dodał, że studia dały studentom cały wachlarz przygotowania do katechezy. - Mam świadomość, że nie wszyscy pójdą do szkoły, bo wśród nas były osoby, które chciały pogłębić swoją wiedzę religijna i wiarę - zauważył ks. Łabendowicz.

Uroczystość zakończenia podyplomowych studiów katechetycznych odbyła się 22 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył ks. Marek Adamczyk, rektor WSD w Radomiu. W koncelebrze uczestniczyli wykładowcy uczelni oraz studenci, którzy odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Wśród nich była Iwona Sobania. - Wiele osób chciało pogłębić nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim wiarę. Każdy z nas jest inny, niesie inny bagaż doświadczeń, ale wspólnie utworzyliśmy wyjątkową wspólnotę – powiedziała Sobania.

Przypomnijmy, że od października w Radomiu ruszają 2-letnie studia podyplomowe z teologii. Zajęcia będą prowadzone w ramach Instytutu Teologicznego Świętego Kazimierza. To nowe dzieło na edukacyjnej mapie diecezji radomskiej. Studia są skierowane do liderów grup parafialnych, nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia do nauczania religii w szkołach oraz dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę teologiczną. Dla przyszłych studentów przygotowano dwie możliwości zajęć: stacjonarne i on-line. Studia będą trwały 4 semestry.