Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Zanim wyruszą rowerami na Jasną Górę

sobota, 06 lipca 2024 16:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Pojechali do Matki Bożej Pocieszenia do Błotnicy, by zawierzyć swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę. Rowerowi pielgrzymi, którzy 10 lipca 2024 roku wyruszą na pielgrzymkę na Jasną Górę, w sobotę, 6 lipca 2024 roku pojechali, by zawierzyć Pani Ziemi Radomskiej w Błotnicy pielgrzymów, darczyńców i cały trud pielgrzymowania. 

Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej wezmą udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Wyruszą już 10 lipca 2024 roku. Tradycją jest, że w sobotę poprzedzającą wyjazd, pielgrzymi jadą do Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Proszą o bezpieczne i bogate w owoce duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę, oraz polecają w modlitwie wszystkich kapłanów i osoby świeckie organizujące w swoich środowiskach, pielgrzymki rowerowe z całej naszej diecezji. Beata Pawelec z AK w parafii św. Stefana na Idalinie:

Wśród rowerowych pielgrzymów są p. Iwona oraz małżeństwo Państwo Paulina i Adam:

Ks. Zdzisław Bochniak proboszcz par. Opatrzności Bożej w Radomiu:

Błogosławieństwa rowerowym pielgrzymom na drogę do Błotnicy udzielił proboszcz par. M. B. Częstochowskiej w Raodmiu ks. Wiesław Lenartowicz. Wyjazd rowerowej pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę 10 lipca 2024 roku po Mszy św. w kościele Opatrzności Bożej w Radomiu. Swój udział zapowiedziało 60 rowerowych pielgrzymów.