Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Katolik kolejny raz na 100%

wtorek, 09 lipca 2024 18:08 / Autor: Wojciech Sałek
foto: KLO
Wojciech Sałek

Stało się już tradycją tego liceum, że maturzyści radzą sobie z maturą bardzo dobrze - od lat zdawalność matury na 100 % stała się wizytówką Katolika. W tym roku w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri wyniki średnie na poziomie podstawowym to: język polski 81,6%, matematyka 78,6%, język angielski 91,6%.

Początki jedynego w Radomiu katolickiego liceum, popularnie zwanego „Katolikiem”, sięgają 1991 r. Placówka jest mała i bezpieczna, postrzegana jako ciekawa, mająca przyjazną atmosferę. Szkoła corocznie plasuje się wysoko w rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” i „Rzeczypospolitej”, uzyskując Złotą lub Srebrną Tarczę Jakości. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri jest do tej pory jest pierwszą i jedyną tego typu placówką w Radomiu. Szkoła o niepowtarzalnym klimacie, z małymi klasami, ze zdawalnością matury na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku proponuje ósmoklasistom klasy humanistyczne i matematyczno-humanistyczne.

W pięciu radomskich liceach wszyscy uczniowie zdali tegoroczne matury. Są to: Kochanowski, Chałubiński, św. Filip Neri, Kopernik oraz Montessori. W tym roku do matur w Radomiu przystąpiło 2 tys. 617 absolwentów szkół ponadpodstawowych, z tego 1 tys. 349 to absolwenci liceów ogólnokształcących.