Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Święcenia biskupie ks. Piotra Turzyńskiego

sobota, 28 lutego 2015 09:07 / Autor:

To już dziś. O godz. 11 w radomskiej katedrze rozpocznie się Msza Św., podczas której ks. Piotr Turzyński otrzyma święcenia biskupie.

 

Głównym konsekratorem będzie abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Współkonsekratorami będą abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i bp Henryk Tomasik, który wygłosi homilię. Udział w Mszy Św. potwierdziło 21 biskupów, w tym z Białorusi i Ukrainy. W uroczystościach weźmie udział 11-osobowa reprezentacja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będą obecne też władze miasta Radomia i parlamentarzyści ziemi radomskiej z wicemarszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim na czele. 

Kluczowy będzie moment święceń. Abp Migliore położy ręce na głowie biskupa nominata Piotra Turzyńskiego. Następnie zrobią to współkonsekratorzy. Potem nowy biskup zostanie namaszczony olejem krzyżma świętego, otrzyma księgę Ewangelii oraz insygnia biskupie - pastorał, mitrę i pierścień. 

Warto dodać, że z woli biskupa nominata ofiary złożone podczas uroczystości zostaną przeznaczone na potrzeby misjonarzy z diecezji radomskiej pracujących w różnych częściach świata.

W związku z uroczystościami od godzin porannych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w okolicy katedry. Wzdłuż Parku Kościuszki zostanie zamknięta ul. Mickiewicza, gdzie zaproszeni goście będą mogli pozostawić samochody. Miejsca parkingowe będą też zarezerwowane przy pobliskich ulicach.

Transmisję na żywo z Mszy św. święceń biskupich ks. Piotra Turzyńskiego przeprowadzi Radio Plus Radom. Transmisji będzie można też słuchać poprzez stronę internetową www.radioplus.com.pl/