Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Rocznica wyboru

czwartek, 12 marca 2015 12:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Franciszek przebojem wszedł w przestrzeń publiczną i świat mediów - powiedział ks. dr Zbigniew Niemirski, szef radomskiej redakcji Gościa Niedzielnego. Z kolei charyzmatyk o. Joseph Vadakkel z Indii dodaje, że Franciszek "nie tylko mówi o biednych i cierpiących, ale idzie do nich". 13 marca minie druga rocznica wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową.

Ks. Zbigniew Niemirski zwrócił uwagę, że dwa pierwsze lata pontyfikatu Franciszka przypominają czas pontyfikatu Jana Pawła II. - Wciąż nas zaskakuje. To fenomen, bo często negatywnie ustawionym świecie mediów do Kościoła, Franciszek zyskał sobie jego przychylność. Ojciec Święty przebojem wszedł do przestrzeni publicznej i świata mediów. To rys charakterystyczny tego pontyfikatu. O tym papieżu mówi się właściwie każdego tygodnia - mówi ks. Niemirski. Dodaje, duchowość Franciszka "nie jest na miarę pałacowych korytarzy". - On w takich miejscach czuje się źle. Cieszę się, że Plac św. Piotra w czasie modlitwy Anioł Pański zawsze jest pełny. Ten pontyfikat z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy - powiedział ks. Niemirski.

Z kolei charyzmatyk o. Joseph Vadakkel z Indii powiedział, że Franciszek "nie tylko mówi o biednych i cierpiących, ale idzie do nich". - Nauczanie Ojca Świętego jest bardzo poruszające. Otwiera nowe przestrzenie i nowe drzwi. Buduje mosty między ludźmi. Nie tylko medytuję Ewangelię, ale pochyla sie nad ludzkimi problemami. To niezwykłe w tym pontyfikacie - powiedział o. Vadakkel założył Centra Rekolekcyjne "Eucharystyczny Płomień" w Niemczech i Belgii. Od kilku lat odwiedza również inne kraje: Polskę, Słowację, Słowenię i Czechy. Cechami charakterystycznymi wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem są adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła.