Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

KULTURA

Z profilaktyką na TY - w radomskim Teatrze!

środa, 16 marca 2016 16:25 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska
Profilaktyka zagościła dziś na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu. W środę odbył się przegląd spektakli w ramach Międzygimnazjalnego Konkursu Teatralnego. Tym razem hasło konkursu to: „Z profilaktyką na TY...”

Po raz pierwszy wystąpiło aż 10 zespołów z gimnazjów z Radomia i regionu. Młodzi poprzez spektakle  zwracali uwagę na uzależnienia, pokazywali też jak z nimi walczyć.

Konkurs po raz szósty zorganizowało PG nr 22 im. Karola Wojtyły w Radomiu. - Od sześciu lat staramy się pokazać, że młodzież jest wspaniała, tylko że nie mamy dla nich za wiele czasu, stąd rodzą się liczne problemy. Chcemy, by tej profilaktyki było jak najwięcej. Chciałbym z tą profilaktyką dotrzeć do jak największej grupy osób, zwłaszcza młodych, by to się skończyło tylko na tym jednym dniu. Tyle pracy młodzież włożyła w przygotowanie tych spektakli. Życzę tym młodym, aby nigdy nie spotkało ich to o czym nam opowiadali, by zawsze byli sobą - mówi dyrektor PG 22 Jan Sobolewski.

Wyniki poznamy 21 marca, podczas uroczystej Gali. Przewodniczącym jury i współorganizatorem jest Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru, gdzie odbywają się spektakle. - Trudne tematy, smutne, ale z happy endem. Poziom konkursu jest super, nie wszystkie zespoły są fantastyczne, ale generalnie jest bardzo wysoki poziom, a najważniejsze jest to, że ci młodzi ludzie wspaniale się przy tym bawią – podkreślał Zbigniew Rybka. Patronem medialnym konkursu jest Radia Plus Radom.

A. Kosztowniak pod info