Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

KULTURA

W Radomiu zobaczysz najlepsze zdjęcia

poniedziałek, 29 maj 2017 12:53 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Wystawa prac "Press Foto 2017" już wkrótce w Resursie. Można się zapisywać na bezpłatne warsztaty fotograficzne.

Prace zgłaszane do konkursu muszą być wykonane w poprzedzającym roku. Wybierane są najlepsze zdjęcia z kategorii: portrety, życie codzienne, sport, wydarzenia, natura, kultura i sztuka. To nie tylko fotografie pojedyncze, ale też fotoreportaże.

Na wystawie znajdzie się 149 zdjęć wybranych z prawie 8000 zgłoszonych fotografii. - Mamy nadzieję, że te wybrane zdjęcia spotkają się z państwa uznaniem i będą źródłem niezapomnianych emocji - mówi Magdalena Budzikowska, dyrektor II oddziału Banku BZ WBK w Radomiu, organizatora konkursu.

Uroczyste otwarcie wystawy 9 czerwca o 18:00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. - To jest część, która jest dostępna dla wszystkich. Wystawa będzie u nas przez najbliższe tygodnie czerwca - dodaje Renata Metzger, dyrektor Resursy.

Chętni mogą się również zapisać na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Karolina Jonderko, laureatka 13. edycji konkursu BZ WBK Press Photo, a także laureatka wielu prestiżowych nagród, wśród nich: Foto Visura Spotlight Grant, Luceo Student Award, Grand Press Photo. Odbędą się 9 i 10 czerwca.

Warsztaty obejmują wprowadzenie do fotoreportażu, spotkanie autorskie a laureatami 13. edycji konkursu, przegląd portfolio. Przewidziany jest także konkurs "PODEJDŹ BLIŻEJ". Autor najlepszego zdjęcia zrobionego podczas warsztatów otrzyma aparat instax mini 70 z filmem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na stronie: http://www.bzwbkpressfoto.pl/17/warsztaty.html# w zakładce "RADOM".