Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

KULTURA

Weź udział w warsztatach Kameralnego Lata

wtorek, 18 czerwca 2019 07:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

20 czerwca 2019 r. upływa termin zgłoszeń do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Filmowych podczas KAMERALNEGO LATA.

By wziąć udział w warsztatach należy dostarczyć organizatorowi formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz reklamy o tematyce społecznej. Uczestnicy mają do wyboru jeden z palących problemów współczesnego świata takich jak m.in. zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu i zażywania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza oraz cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego. Z kolei eksperci branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Efekty tygodniowej, w pełni profesjonalnej produkcji, są zazwyczaj zaskakujące. Organizator dokłada wszelkich starań, by zagwarantować wysokiej klasy opiekę artystyczną, najlepszy sprzęt, który zapewnia partner technologiczny CANON. WARSZTATY FILMOWE odbędą się w dniach 7-14 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat, zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie. Z uwagi na udział gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.Warsztaty będą realizowane m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. By wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2019_regulamin_warsztaty.pdf oraz wysłać do organizatora wypełniony formularz zgłoszeniowy: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-2019. Termin zgłoszeń udziału w warsztatach filmowych upływa 20 czerwca 2019 r. Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy), Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Education USA (USA).

 

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 - 13 lipca 2019 r. KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. Partnerami wydarzeń branżowych organizowanych w ramach KAMERALNEGO LATA są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz StoryLab.pro.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, a partnerami organizacyjnymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu i Mazovia Warsaw Film Commission.

 Więcej informacji: www.kameralnelato.pl

(za: Justyna Durmaj Rzecznik Prasowy12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO)