Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Koncerty

Dzień Kobiet w Krainie Łagodności z Jerzym Filarem

piątek, 06 marca 2020 14:20 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

 W piątek 6 marca o godz. 19.00, tuż przed Dniem Kobiet radomski Amfiteatr zaprasza, nie tylko panie, na wieczór z piosenką autorską. Będzie to koncert "Dwie dusze" a piosenki Jacka Cygana zaprezentuje formacja Jerzy Filar Trio.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

Autor takich przebojów jak „Samba sikoreczka”, „Za szybą”,” Jola Ola”, ”Listopady liści” czy „Stary Star”. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album „Cienie”. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe.

Koncert w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1 przebiegnie w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Usłyszymy kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu "Nasza Basia Kochana", jak również piosenki z autorskich albumów "Cienie" i "Dwie Dusze".

Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu: Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski - perkusja, akordeon; Piotr Engwert - gitara basowa.

O koncercie w Radiu PLUS Radom opowiedział nam Jerzy Skwarek z Amfiteatru, z którym rozmawiali Magda Gliszczyńska i Wojtek Sałek:

Początek koncertu w piątek 6 marca o 19.00 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.