Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Koncerty

Muzyczna podróż w otchłań Morza Czerwonego

wtorek, 10 marca 2020 16:12 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Tajemnice skrywane przez Morze Czerwone opisane dźwiękami – tak w skrócie można opisać projekt Discovery & Movie, skomponowany przez Pawła Steczka – muzyka i kompozytora, radomianina z pochodzenia, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, założyciela zespołów Button Hackers i Medulla. W sobotę, 7 marca odbył się niezwykły koncert w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Po raz pierwszy na deskach ROK zaprezentowana została na żywo muzyka filmowa i narracja – poetyckie opisy z udziałem Krystyny Czubówny. Publiczność miała okazję przenieść się w muzyczną podróż ukazującą losy zatopionych statków i okrętów na przestrzeni wieków.  Podczas koncertu wykonane zostały utwory napisane specjalnie dla Discovery Channel do serialu “Flota Duchów”.

Rozbrzmiewały dźwięki oddające nieobliczalną siłą natury, przenikające do głębi serca, pozwalające przenieść się w czasie i przestrzeni. Dźwięki, które pozwalają poczuć wiatr, czy szum fal. Niezwykłość tego projektu podkreśla udział Krystyny Czubówny - jej niesamowity i aksamitny tembr głosu, ale także, a może przede wszystkim bogate i oryginalne instrumentarium. Te elementy to niezaprzeczalny atut Discovery & Movie.

Dla kompozytora Pawła Steczka była to również muzyczna podróż do rodzinnego miasta, gdzie miał okazję zaprezentować swoje dzieło, twórczość przed radomską publicznością. Posłuchaj relacji, którą przygotowała Magdalena Gliszczyńska

Po koncercie z Pawłem Steczkiem, kompozytorem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska

Artyści Krystyna Czubówna: polska dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowychPaweł Steczek: kompozytor, fortepian, akordeon, syntezatory, programowaniePiotr Steczek: skrzypce, orientalne instrumenty dętePaweł Stankiewicz: gitaryKosma Kalamarz: basŁukasz Kurek: perkusja