Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

KULTURA

Ministerialne pieniądze dla Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

wtorek, 31 marca 2020 20:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Elżbieta Warchoł

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w ramach programu Kultura inspirująca. Na realizację 31 projektów przeznaczono 5 500 000 zł. Celem programu jest m.in. budowanie wizerunku Polski jako państwa nowoczesnego, otwartego na międzykulturowy dialog oraz świadomego swojego wielowiekowego dziedzictwa.

Wśród beneficjentów programu jest Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Centrum otrzymało 112 tys. 900 złotych na projekt: „ Nie rzuca się kamieniami, mieszkając w szklanym domu”. Wystawa artystów z Polski i z Niemiec w Kunsthaus Wiesbaden i CRP w Orońsku.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury: Program jest jednym z fundamentów zintegrowanego systemu promocji kultury polskiej za granicą, projektu strategicznego, realizowanego w ramach rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i koordynowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Ministrem Spraw Zagranicznych.

Dofinansowanie w ramach inicjatywy można otrzymać na realizację następujących zadań: projekty promujące polską kulturę, skierowane do odbiorcy zagranicznego i realizowane poza granicami RP, pobyty zagranicznych pracowników polskich instytucji kultury w instytucjach partnerskich oraz wizyty studyjne, tj. przyjęcie zagranicznych gości przez polskie instytucje kultury lub grupy instytucji w ramach rozwoju współpracy oraz realizacji wspólnych projektów.

Zapraszamy do nas: