Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

KULTURA

100. urodziny św. Jana Pawła II

poniedziałek, 18 maj 2020 12:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: MIK
Elżbieta Warchoł

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Na tę wyjątkową okazję Mazowiecki Instytut Kultury przygotował dwa wydarzenia on-line.

Miłośników literatury i teatru Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do wysłuchania fragmentu dramatu Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera" w interpretacji Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa. Dla melomanów przygotowany został zapis koncertu "Nuty Wielkiego Pasterza" w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki, Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego i zaproszonych muzyków.

"Przed sklepem jubilera" jest najbardziej znanym dramatem Karola Wojtyły. Sztuka nosi podtytuł: „Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat”. Bohaterami są trzy pary małżonków z różnymi doświadczeniami życia. Tytułowa postać jubilera jest klamrą spajającą ich historie, jest figurą Boga, który sam jest miłością i tej miłości uczy:

http://biuro-prasowe.mik.waw.pl/96213-przed-sklepem-jubilera-urodziny-karola-wojtyly-w-mik

"Nuty Wielkiego Pasterza". W ramach Mazowsza w Koronie on-line Mazowiecki Instytut Kultury pokaże program przygotowany przez Krzysztofa Trebunia-Tutka. Koncert zarejestrowano. 10 października 2014 roku w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii. Zespół Trebunie-Tutki wystąpił z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego oraz zaproszonych muzyków.:

http://biuro-prasowe.mik.waw.pl/96407-nuty-wielkiego-pasterza-koncert-on-line

Zapraszamy do nas: